قوانین

قوانین ارسال حواله :

​مشتری موظف است اطلاعات درخواستی صرافی را جهت انتقال وجه به گیرنده به طور دقیق اعلام نماید ، بدیهی است در صورت هر گونه اشتباهی از طرف مشتری ، صرافی در قبال تاخیر در پرداخت وجه به گیرنده مسئولیتی نداشته و کلیه عواقب احتمالی بر عهده مشتری خواهد بود .

صرافی دقیقا همان مبلغ مورد توافق را به گیرنده پرداخت می کند ، مبنای محاسبه ، نرخ روز می باشد. ​دقت بفرمایید از آنجائیکه دستگاه Cash Deposit ، اسکناس یک و پنج رینگیتی قبول نمی کند مبلغ حواله هایی که بعد از ساعت کاری باتک ها و از طریق دستگاه Cash Deposit به حساب مشتری واریز میشود ، ​رند میشود . مبالغ بیشتراز پنج رینگیت به بالا و کمتر از پنج رینگیت به پایین رند میشود . به عنوان مثال اگر حواله شما ۹۵۶ رینگیت باشد ، ۹۶۰ رینگیت و اگر حواله شما ۹۵۴ رینگیت باشد ، ۹۵۰ رینگیت واریز خواهد شد . شما میتوانید مبلغ ریالی را طوری واریز نمایید که معادل آن به رینگیت عددی رند باشد .

در صورت ارسال اشتباه موارد درخواست شده در فرم ، مسئولیت آن بعهده مشتری بوده و این شرکت در قبال تاخیر در پرداخت وجه به مشتری مسئولیتی ندارد و واریز وجه به حساب مشتری فقط زمانی امکان دارد که کلیه اطلاعات واریز وجه صحیح باشد.

وجه حواله به همان حساب بانکی که در فرم عضویت قبلا ثبت نموده اید، واریز خواهد شد. در صورتی که حساب بانکی خود را تغییر داده اید، قبل از اعلام واریز حواله ما را مطلع نمایید.

این شرکت مسئولیتی در قبال تغییر نرخ و نوسانات بازار ارز نداشته و نرخ درج شده اعضا ، نرخ قطعی معامله و غیر قابل تعویض می باشد

لطفا دقت بفرمایید تاریخ و ساعت واریز وجه به حسابهای صرافی ملاک محاسبه نرخ نیست ، ملاک زمانی است که اطلاعات واریز حواله را در فرم اعلام می نمایید و نرخ اعضا در فرم ثبت و برای شما ایمیل میشود .

از آنجائیکه این سیستم جهت کاهش مکالمات تلفنی وافزایش سرعت در تایید و پرداخت حواله راه اندازی شده است، پس از تکمیل و ارسال فرم نیازی به تماس تلفنی شما با صرافی نبوده و تایید حواله شما بصورت ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.

صرافی فقط مسئولیت ارسال وجه حواله را داشته و تعهدی در قبال باز پس گیری وجوه حواله از گیرنده را در مواردی که فرستنده و گیرنده به هر دلیلی دچار اختلاف در معاملات خود شوند را نخواهد داشت . فرستنده وجه باید قبل ار ارسال پول از صلاحیت تجاری و کاری گیرنده وجه مطمئن شود و صرافی در موارد اختلاف هیچگونه مسئولیت و تعهدی در قبال حاضر شدن در ادارات دولتی ، دادگاه و دیگر مراجع ندارد .

فرستنده وجه موظف است حداکثر در مدت سه روز ( ۳ روز ) بعد از انجام حواله ، از دریافت وجه توسط گیرنده اطمینان حاصل نماید . در صورت عدم تایید گیرنده ، صرافی فیش بانکی و یا رسید پرداخت را به فرستنده تحویل خواهد نمود .

مدارک ارسال پول حداکثر تا دو ماه ( ۲ ماه ) توسط صرافی بایگانی می شود و بعد از این مدت صرافی موظف به ارائه فیش و یا رسید و یا صورتحساب حوالجات به مشتری نخواهد بود . مشتری موظف است صورتحساب و مدارک مالی خود را نگهداری نماید . ( البته مشتری میتواند با ثبت نام در وب سایت صرافی و اعلام حوالجات از طریق فرم های ارسال حواله ، به صورتحساب تراکنش های خود دسترسی داشته باشد )

در مورد حوالجات بانکی که بصورت TT برای کشور های دیگر ارسال میشود ، مشتری موظف است پیش فاکتور و یا فاکتور و دلیل ارسال پول را به صرافی اعلام نماید تا با توجه به محدودیت هایی که تحریم ها برای ایرانیان بوجود آورده ، مشکلی جهت ارسال پول بوجود نیاید .

بابت تمامی حواله های ایران به مالزی که مبلغ آن زیر شش میلیون تومان باشد و و بابت حواله های مالزی به ایران که مبلغ آن زیر دو هزار و پانصد رینگت باشد ، پانزده رینگیت کارمزد کسر می گردد . مبالغ بیشتر از شش میلیون تومان و دو هزار و پانصد رینگت ، کارمزد ندارد

بابت تمامی حواله های ایران به استرالیا و استرالیا به ایران که مبلغ آن زیر پانصد دلار استرالیا باشد ، پانزده دلار استرالیا کارمزد کسر می گردد . مبالغ بیشتر از پانصد دلار استرالیا ، کارمزد ندارد

صرافی جهت انتقالات وجوه در استفاده از بانک ها و موسسات مالی مختار است .